Saç modelliği yani saç mankenliği son zamanlarda internet üzerinde çok fazla aramaya sahip olan, mankenlik ve modellik seçeneğidir. Peki nasıl saç modelliği yapabilirsiniz? Kimler saç modeli olabilir?

Saç modelliği yapabilmeniz için ilk olarak belli bir bakım, güzellik ve parlaklığa sahip olmalısınız. Saç modelliğinde genelde şampuan, saç kremi ve saç boyaları yer almakta olup, modelin saçları bu modellik tarzına uygun olması gereklidir.

Işıltılı ve dikkat çekici saçlara sahip olan bayanlar son zamanlarda bu modellik tarzına çok fazla ilgi göstermekteler. Kozmetik ve bakım ürünlerinin çok fazla ilgi gördüğü bu günlerde eğer saçlarınız bu kriterlere uygun ise sizlerde şansınızı deneyebilirsiniz.

saç modelliği
saç modelliği

Saç Mankenliği

Saç mankenliği yaparken adayların saç yapısı ve bakımı çok önemlidir. Son zamanlarda çok fazla bayanın bakımlı ve güzel saçları olması nedeni ile başvurularda bir hayli artmış durumda. Bu sayede bakımlı ve güzel saçları onlara gelir kapısı olmaktadır.

Saç modelliği aslında kolay gözüküyor olsa bile, aslında çok zor bir modellik seçeneğidir. Çünkü saçlarınızın devamlı bakımlı ve güzel durması için emek harcamanız gerekmektedir.

Genelde bazı bayanlar saçlarını yıllar boyunca uzatarak çok özen göstermektedirler. Bu yüzden saçlarını modellik için kullanmayı çok tercih ediyorlar.

Şartlar Nelerdir?

Model olarak benimle birlikte çalışan bay/bayan olarak herhangi bir kayıt veya ücret almamaktayım. Saçlarına güvenen ve güzel bakımlı saç sahibi olanların kataloglama için fotoğraflamaktayım. Bu doğrultuda gelen iş isteklerinde sizlere ulaşarak iş birliği yapmaktayım.

Aranan Özellikler;

  • Sürekli bakımlı saçları olan
  • Parlak ve hacimli saçlara sahip olan
  • Herhangi bir kozmetiğe alerjisi olmayan

Başlıca özellikleri yukarıda listeledim aslında genel aranan özellik bakımlı ve güzel saçlardır. Saçın genelde kısa veya uzun olması herhangi bir önem arz etmemektedir. Ürünlere göre saç stili değişkenlik gösterebildiği gibi, uzun saçlı kişiler modellikte daha çok tercih edilebilir.

Saç Modelleri

Saç modelleri için sizin için bir galeri hazırladım. Bu galeri içinde saç mankenliği yapan ve saç mankenliği yapan modellere ait fotoğraflar bulabilirsiniz. Sizin içinde fikir oluşmuş olacaktır.

Umarım yukarıdaki oluşturmuş olduğum galeri size fikir olarak merak ettikleriniz konusunda yardımcı olacaktır. Sorularınız için bana sosyal medya üzerinden ulaşmayı unutmayınız.

Modellik başvurusu için instagram hesabım üzerinden iletişime geçebilirsiniz. İletişime geçerken kendiniz ile ilgili detaylı bilgi vermeyi lütfen unutmayınız.

Instagram : https://www.instagram.com/barrris/