Cast ajans olarak toplamda 10 farklı ülkede dijital ajans olarak hizmet vermekteyim. Başvuran kullanıcılar herhangi bir kayıt ücreti vs gibi engeller ile karşılaşmadan direk başvuru yapabilmektedirler.

Instagram : https://www.instagram.com/barrris/

Başvuran kişilerin çekimleri ve kataloglama sonrası gelen iş talepleri doğrultusunda sunum yapılmaktadır. Bu sayede gelen işin durumuna göre uygun görülen kişiler ile iletişime geçilmektedir.

Oyunculuk olarak çok fazla insan cast ajanslara başvurmakta, başvuranların çoğu ise herhangi bir dönüş alamamaktadır. Bunun asıl nedeni aslında talebin çok fazla olup, çekilen film veya dizilerin az olmasından kaynaklıdır.

cast ajans
cast ajans

Başvuru yapan kişiler yönetmene sunularak, yönetmen tarafından seçim yapılmaktadır. Bu yüzden cast ajan olarak başvuranları ajansa kayıt edip kataloglamaktan başka yapılacak bir şey yoktur.

Genelde bu kişinin şansına ve görünüşüne göre seçim esnasında karar verilen bir şeydir. Fakat figüran olarak genelde çok fazla oyuncu talebi olmaktadır. Dizi veya filmlerde herhangi bir önemli rol alamasanız bile, figüran olabilme olasılığınız daha fazladır.

Figüran olmak aslında oyunculuğa adım atmakta etkili olabilir. Genelde figüranların rolü çok kısa olmasına rağmen kazançları tatmin edicidir. Buradan bir adım atarak set içerisinde diyaloğunuzu geliştirip daha iyi yerlerde rol alabilmenizde mümkündür.

Türkiye’nin hemen hemen her ilinde cast ajans başvuru yapan binlerce insan mevcuttur. Başvuru yapanların çoğu sadece online olarak başvuru yapmış olsa bile, çoğu başvuran yüz yüze giderek başvuru yapmayı tercih etmektedir.

Aslında online başvuru yapmaktan ziyade yüz yüze görüşerek başvuru yapmak sizin için iyi olacaktır. Çünkü başvuru yaparken insanlar ile birebir diyalog haline geçmeniz, insanları tanımanızda fayda var. Bunun haricinde eğitim almak içinde sizin için büyük bir şans olacaktır.

Dizi, film ve sinema çekimlerinde cast ajansa başvuru yaparken herhangi bir yaş kriteri genelde aranmamaktadır. Başvuran kişilerin genel durumları ve yetenekleri daha ön plandadır. Çünkü bebek ve çocuk oyuncularda çok fazla ilgi görmektedirler.

Sosyal medya hesabımızdaki içeriklere göz atarak fikir alabilir, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere rol alabilirsiniz. Yurt dışı gelirleri Türkiye’ye göre daha fazla olmaktadır. Bunun asıl nedeni dolar olarak kazanç sağlama imkanın olmasıdır. Bu yüzden global olarak kullanıcılara hizmet vermekteyiz.

Dizi veya Film Oyuncusu Olmak

Dizi veya film oyuncusu olmak için genelde herhangi bir hizmetim yoktur. Yine de gelen taleplere göre portföyümdeki kişileri sunmaktayım.

Dizi oyuncusu ve film oyuncusu olmak kişinin eğitim alarak yapabileceği bir şeydir. Çoğu insanların bu yetenekleri doğuştan gelmekte olup, doğaçlama olarak güzel rol yapabilmektedirler.

Oyuncu olmak aslında herkesin hayali fakat kendinizi bu alanda eğitim ve doğaçlama olarak geliştirebilirseniz, talep görme olasılığınızda bir o kadar artacaktır.

Reklam ve Ürün Modeli Olmak

Reklam ve ürün modeli olmak aslında ilgi alanım içerisinde olmaktadır. 10 farklı ülkede farklı insanlar ile sürekli çalışmaktayım. Genelde yurt dışında modeller olmuş olsa da, Türkiye’den yurt dışına giden modellerde bulunmaktadır.

Cast ajans instagram hesabımda yapılan işlere dair içerikleri bulabilmeniz mümkündür. Yerli veya yabancı fark etmeksizin reklamlar sayesinde ajansa ulaşan kişiler ile çalışma şansımız olmaktadır.

Yaklaşık olarak 5 yıldır vermiş olduğum faaliyet sayesinde ücretsiz olarak herhangi bir kayıt ücreti ödemeden, gerçekten modellik yapmak isteyen insanların hayalini gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Modellik başvurusu yaparak sizlerde hayalinizdeki model olma adımını bizimle atabilirsiniz.

Cast Ajans Instagram : https://www.instagram.com/barrris/